Code Against Cancer

Loading Site ...

DLA UKRAINY

To, że od początku wojny wspieramy Ukraińców i Ukrainę jest oczywiste.

Każdy daje coś od siebie i jako społeczność szukamy odpowiedzialnych sposobów pomocy oraz przekazywania wiarygodnych informacji i edukacji o mądrym pomaganiu.

Od początku marca 2022 wspieramy sierociniec spod Odessy, w którym przebywa dziewiętnaścioro dzieci w wieku od 4-13 lat.

Przyjechali do Polski tak jak stali. Bez swoich rzeczy, pamiatek, ubrań, zabawek. Bez dokumentacji medycznej etc Dzięki uprzejmości ośrodka szkoleniowego w centralnej Polsce mogą tam na razie bezpiecznie mieszkać.
Regularnie wspieramy te dzieci.
Potrzebują wszechstronnej pomocy, którą organizujemy w sposób bardzo konkretny – zgodnie ze wskazówkami pana Piotra – dyrektora sierocińca. Staramy się zaspokajać potrzeby każdego dziecka indywidualnie.
Pomoc rzeczowa, finansowa i medyczna są najważniejsze, ponieważ część dzieci choruje przewlekle.
W komunikacji wspierają nas nasi wolontariusze znający język ukraiński.
A w zbiórki leków, pomocy szkolnych i ubrań angażuje się spontanicznie bardzo wielu pracowników Ardigen – członków społeczności Code Against Cancer.

Dołącz do nas, by zapewnić im to, czego najbardziej dzisiaj potrzebują.

Pomagamy także ukraińskim dzieciom z chorobami onkologicznymi w tym dzieciom z ostrą białaczką szpikową ze szpitala w Ryvni na Ukrainie.

Przekazaliśmy im niezbędne leki (chemioterapię) zamówione przez szpital.

Równocześnie wsparliśmy zakup karetki pogotowia dla Ukrainy, oraz przekazujemy środki opatrunkowe i dezynfekujące oraz apteczki bojowe dla żołnierzy ukraińskich.

Wielu rodzinom, uciekającym przed wojną pomogliśmy znaleźć nowe miejsce w Polsce.

Dziś organizujemy Mikołajową zbiórkę na świąteczny uśmiech dla tych dzieci – na prezenty, leki, tablety do nauki zdalnej. W sumie zrobimy 29 paczek dla dzieci 🙂

https://zrzutka.pl/u6bgys/widget/13

Jeśli chcesz wiedzieć jak pomagać Ukrainie – przygotowaliśmy KOMPENDIUM WIEDZY O POMAGANIU >>>, które zawiera użyteczne i sprawdzone linki, listy inicjatyw i sprawdzonych organizacji oraz informacje na temat tego jak pomóc odpowiedzialnie:

💙 Wymiana informacji

💛 Zbiórki Pieniężne

💙 Pomoc medyczna dla cywilów

💛 Zakwaterowanie

💙 Pomoc dla zwierząt

💛 Pomoc dla armii i pomoc medyczna

💙 Pomoc prawna

💛 pomoc psychologiczna

Apelujemy za organizacjami niosącymi wsparcie, aby pomagać rozsądnie i w sposób skoordynowany. Tylko tak wszystkie nasze siły i działania przyniosą maksymalny i zakładany efekt.