Code Against Cancer

Loading Site ...

O projekcie

CODE AGAINST CANCER to projekt zainicjowany przez zespół bioinformatyków, biotechnologów, lekarzy, analityków i technologów IT Ardigen S.A., a wspierany przez Fundację Zostaw Swój Ślad.

Celem projektu jest przede wszystkim rozwój ultranowoczesnych terapii nowotworowych, a także stworzenie zaangażowanej społeczności, która swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem może ten proces wspierać. Wspierać albo radą, inspiracją, działaniem społecznym, albo stałym zaangażowaniem i konkretną współpracą z zespołem Ardigen.

Ważna jest też dla nas wymiana, myśli, doświadczeń i wiedzy z fachowcami, zajmującymi się pracą nad terapiami przeciwnowotworowymi.  A także z zespołami oraz ludźmi, którzy działają na rzecz pacjentów onkologicznych.

Członkowie społeczności CODE AGAINST CANCER chcą podarować swój talent właśnie idei walki z nowotworami. Przeznaczyć swój czas, zaangażowanie, rozwój zawodowy tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań biomedycznych i przeciwnowotworowych terapii systemowych.

Niektórzy z nas chcą też po prostu pomóc tym, którzy potrzebują pomocy najbardziej. Tu i teraz. Chorym onkologicznie. Dodatkowo wspieramy bowiem zarówno konkretne dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny, ale także realizujemy projekty związane z prewencją zdrowia.

Dzielimy się tym co wiemy, mamy i potrafimy, by wspierać tych, którzy walczą o zdrowie i życie.

W zamian mamy satysfakcję i radość ale także możliwość rozwoju społecznego i zawodowego przy fascynującym i niezwykle ważnym dla milionów ludzi projekcie.

CODE Against Cancer to idea, która przyświeca Ardigen od początku istnienia.
Używamy najbardziej nowoczesnych technologii medycznych, genetycznych, bioinformatycznych, informatycznych, a przede wszystkim ludzkiego umysłu, pasji
i zaangażowania w projekty realnie użyteczne dla milionów ludzi. Pracujemy nad wynalezieniem skutecznych terapii przeciwnowotworowych. Wymarzonego przez nas wszystkich “lekarstwa na raka”.
W jednym miejscu jednoczą się niezwykle utalentowani ludzie z wielu dziedzin nauki: biologii, chemii, fizyki, informatyki. Swoją wiedzę i umiejętności postanowili skierować
w rozwój rewolucyjnych leków. Opracowanie skutecznej i bezpiecznej terapii to żmudna, trwająca kilkanaście, czasami kilkadziesiąt lat, praca. Przeszkody i niepowodzenia nie mogą nas zniechęcić. Krakowski Zespół Ardigen chce przyspieszyć ten proces, zaprzęgając do pracy moc algorytmów sztucznej inteligencji. Jest to pionierska w skali światowej droga, dająca nadzieję na skuteczniejsze i bardziej dostępne terapie onkologiczne.
Przed nami długa, trudna i nieznana droga. Szukając dodatkowej motywacji, potrzeby realnego wpływu na walkę z rakiem TU I TERAZ chcemy wspierać inicjatywy łączące ludzi wokół działalności charytatywnej, pomocy konkretnym ludziom, profilaktyki
i edukacji. Wierzymy, że Fundacja “Zostaw Swój Ślad” jest miejscem, w którym taki projekt rozkwitnie, przynosząc wiele dobrego, w czasie kiedy nowe terapie
są opracowywane w laboratoriach.
Cieszymy się, że CODE Against Cancer, teraz już z serduszkiem zbudowanym z odcisków naszych palców, pojawiło się na Festiwalu Wrażliwym. Wrażliwość pojmowana jako uważność na potrzeby drugiego człowieka to motyw przewodni wszystkich tych, którzy wykorzystują swój talent służąc ważnym dla ludzi sprawom. Niewątpliwie Festiwal Wrażliwy doda skrzydeł temu projektowi. Rosnąca, żywa społeczność ludzi zaangażowanych będzie nam przypominać, że warto próbować. Szczególnie w tych momentach, kiedy kolejny eksperyment się nie powiódł, czy też zmarł pacjent, o którego walczyliśmy.

Janusz Homa
prezes zarządu Ardigen S.A.

Wynaleźć lekarstwo na raka. To może być sens życia! Jednak dla absolwentki Akademii Sztuk Pięknych to jak złapanie spadającej gwiazdy. Byłam bez szans. Wchodząc w społeczność Ardigen poczułam, że mimo zupełnie innych kompetencji mogę być częścią tego zespołu ludzi, którzy szukają najnowocześniejszych metod by oszukać i unicestwić raka. Którzy z pasją podarowują swój talent tej idei.
Code Against Cancer to projekt zainicjowany przez zespół naukowców, biotechnologów, biologów, chemików, lekarzy, analityków i bioinformatyków, IT Ardigen SA.
Pracownicy tej firmy od kilku lat pracują nad przełomowymi terapiami przeciwnowotworowymi. Analiza komórek, białek, genów, milionów próbek i danych, szukanie rozwiązań w najgłębszych zakątkach ludzkiego ciała, jego systemów immunologicznych, mikrobiomu, układu nerwowego… Prawdziwa współczesna magia, wspierana sztuczną inteligencją.
Dziś ten projekt jest prowadzony i rozwijany przez naszą Fundację Zostaw Swój Ślad. I wspiera także naszych podopiecznych – dzieci chore onkologicznie i ich rodziny.
Naszym celem jest stworzenie społeczności wspierającej swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem z jednej strony dzieci z chorobami onkologicznymi,
z drugiej profilaktykę przeciwnowotworową.
Ważna jest też wymiana myśli, doświadczeń i wiedzy z fachowcami zajmującymi się pracą nad terapiami przeciwnowotworowymi i innymi zespołami oraz ludźmi działającymi
na rzecz pacjentów onkologicznych.
Wspieramy zarówno konkretne dzieci, ale także realizujemy projekty związane z prewencją zdrowotną. Dzielimy się tym, co wiemy i potrafimy.
Wspieramy tych, którzy walczą o zdrowie i życie.

Paula Rettinger-Wietoszko
dyrektor Festiwalu Wrażliwego prezes fundacji
ZOSTAW SWÓJ ŚLAD