Code Against Cancer

Loading Site ...

ONCOactive

15-16 października w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi Code Against Cancer i Ardigen organizują ONCOactive DAYS czyli dni aktywności na świeżym powietrzu, do których zapraszamy pracowników Ardigen z całego świata ich rodziny, przyjaciół, naszych partnerów oraz przedstawicieli służby zdrowia.  Będą z nami lekarze onkolodzy, zespoły medyczne szpitali onkologicznych, a także pacjenci i ich rodziny!

Mamy ambitne cele, by wspierać pacjentów onkologicznych, równocześnie uprawiając aktywność fizyczną, która jest jednym z głównych sposobów na zapobieganie nowotworom i innym chorobom cywilizacyjnym.

Zapraszamy też Ciebie i Twoich bliskich. Każdy rodzaj ruchu jest dopuszczalny, a dzięki aplikacji strava możesz go pokonać gdziekolwiek jesteś.

Można uprawiać każdą aktywność! Cokolwiek lubisz i możesz zrobić, by pokonać dowolny dystans i być częścią naszego projektu dla zdrowia oraz profilaktyki przeciwnowotworowej!

Kilometry zbieramy od godziny 00.01 w sobotę 15 października do północy w niedzielę 16 października – mamy więc 48 godzin na pokonanie 1666 kilometrów. Bardzo ambitny ale i ważny cel!

Nasz cel to właśnie 1666 kilometrów pokonanych w dowolny sposób (oczywiście bez użycia pojazdów silnikowych) w ciagu tych dwóch dni. Dlaczego tyle?

Bo 1666 to liczba ludzi, którzy statystycznie, każdego miesiąca w Polsce zachoruje na nowotwór piersi. Chcemy symbolicznie podarować każdej i każdemu z nich nasz kilometr aktywności i wsparcia.

Jeśli tego dokonamy Ardigen zakupi specjalistyczny fotel do chemoterapii oraz inny sprzęt potrzebny pacjentom Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, którzy leczą się na Dziennym Oddziale Chemioterapii Onkologicznej.

Oddział Chemioterapii w Suchej Beskidzkiej zapewnia kompleksowy dostęp do procesu diagnostyczno-terapeutycznego dla pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem złośliwego procesu nowotworowego. 

Szpital współpracuje z Oddziałem Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Narodowym Instytutem Onkologii w Krakowie oraz 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Krakowie.

Aby uniknąć wielokrotnych hospitalizacji, jako jedna z nielicznych placówek w kraju stosujemy infuzory do podawania pacjentom długich wlewów. Leczenie chemioterapią w warunkach domowych jest bezpieczne i poprawia jakość życia chorych dzięki unikaniu hospitalizacji związanej z podaniem leku, pozwalając na normalne funkcjonowanie w rodzinie i w społeczeństwie.

Oddział wraz z częścią ambulatoryjną umiejscowiony jest na parterze budynku szpitalnego. Dzięki temu chorzy unikają barier związanych z przemieszczaniem się na wyższe piętra, a co najważniejsze mają przestronne sale usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego ogrodu. Tym samym ich komfort podczas leczenia jest zdecydowanie większy.

Więcej na stronie szpitala >>>

https://www.zozsuchabeskidzka.pl/dzienny-oddzial-chemioterapii-onkologicznej

Aby dołączyć do naszego wspólnego zbierania kilometrów, należy pobrać na swój telefon bezpieczną aplikację STRAVA w darmowej wersji i dołączyć do klubu CODE AGAINST CANCER gdzie wspólnie zbieramy kilometry!

Tutaj jest link do naszego klubu Code Against Cancer w aplikacji strava >>>

Instrukcja dołączenia do naszego klubu CodeAgainst Cancer znajdziesz poniżej.

Jeżeli używasz innej aplikacji liczącej dystans także możesz jej używać, a następie wprowadzić wynik ze zdjęciem pokonanego dystansu w Twojej aplikacji. Tu jest formularz w którym możesz dodawać swoje kilometry do wspólnej puli >>>>

W sobotę 15 października o 14.00, kto będzie miał chęć i możliwość, może też spotkać się z nami fizycznie w Lasku Wolskim w Krakowie na polanie Wincentego Wobra, gdzie jest specjalne miejsce na ognisko. Będziemy razem świętować przy grillu i wspólnie zbierać brakujące kilometry w największym kompleksie leśnym w Krakowie. Rodziny w dziećmi mogą zbierać kilometry np.: zwiedzając krakowskie ZOO 

Każdy z nas może dołączyć w sposób jaki lubi i gdziekolwiek jest. Każdy kilometr ma znaczenie dla naszego zdrowia i pacjentów, którym chcemy pomóc.

Jak dołączyć do aplikacji STRAVA? To proste.

Pobierasz aplikację STRAVA na telefon w sklepie Google Play lub AppStore. W 2 minuty zakładasz konto a następnie wyszukujesz i dołączasz do Klubu Code Against Cancer. Oto jak to zrobić i jak zacząć swoją aktywność w ramach ONCOactive DAYS.