Code Against Cancer

Loading Site ...

ONCOactive Days! Dołącz!

Bądźmy w ruchu dla zdrowia!

W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Nowotworów Piersi, jak co roku w październiku, zapraszamy do wspólnej aktywności dla zdrowia!

Dotychczas realizowaliśmy ONCOactive DAYS lokalnie, w Polsce, aby pomagać  i pacjentom i szpitalom onkologicznym. Tym razem chcemy zaprosić także szerszą społeczność międzynarodową.

W tym roku, w ramach naszego wkładu w edukację onkologiczną wydajemy też kolejną książkę z naszej serii ONCOdekalog. Tym razem dotyczy ona właśnie aktywności i jej roli w zapobieganiu, leczeniu i rekonwalescencji w chorobie nowotworowej. 

UWAGA! Każdy uczestnik ONCOactive Days otrzyma w prezencie świątecznym darmowy dostęp do e-booka z tą książką. 🙂

W CODE AGAINST CANCER zależy nam na aktywowaniu jak największej liczby ludzi, do myślenia i działania na rzecz swojego zdrowia. A także na wspieraniu pacjentów z chorobami nowotworowymi, ich rodzin i zespołów medycznych.

Naszym celem jest wspieranie pacjentów onkologicznych – bezpośrednio i pośrednio.

Naszej aktywności  towarzyszy prapremiera nowej książki z naszego cyklu ONCOdekalog – tym razem dotyczy aktywności. Jest dedykowana profilaktyce i wspieraniu terapii nowotworowej w oparciu o rozmaite rodzaje aktywności. 

To cykl niezwykle inspirujących rozmów z wybitnymi sportowcami, lekarzami, psychoonklogami, fizjoterapeutamii, fizjologami oraz pacjentami o roli aktywności w dążeniu do zdrowia, ale także szczęśliwego, spełnionego życia.

Książka ukaże się w listopadzie, a każdy uczestnik ONCOactive Days otrzyma darmowy dostęp do e-booka z tą książką. Zależy nam aby dotarła do jak najszerszego kręgu ludzi i wspierała  każdego z nas w zapobieganiu, a pacjentów w leczeniu i rekonwalescencji po chorobie nowotworowej. 

W tym roku dodatkowo wspieramy Jacka!

To nasz kolega z Ardigen – znakomity Software Engineer, pracujący w naszym zespole nad terapiami przeciwnowotworowymi opartymi o AI i członek społeczności CODE AGAINST CANCER wspierającej pacjentów onkologicznych. 

Jacek jest osobą z niepełnosprawnością, jeździ na wózku i pilnie potrzebuje wsparcia w codziennej trudnej i kosztownej rehabilitacji i fizjoterapii. Aby żyć bez bólu i móc dalej pracować z nami na rzecz pacjentów.

Jacek jest dla nas  symbolem aktywnej i upartej walki z chorobą. Stawiania sobie ambitnych życiowych celów. Chcemy udowodnić, że nawet najwyższe szczyty można zdobywać kiedy jesteśmy razem!

I dlatego wolontariusze CODE AGAINST CANCER pomogą Jackowi zdobyć Beskid 2012 m.n.p.m. – jeden ze szczytów Tatr Wysokich.

Jeśli ktoś z Was dobrowolnie chciałaby wesprzeć Jacka – jest możliwość wpłaty dowolnej, nawet symbolicznej kwoty, do specjalnej skarbonki.

SKARBONKA DLA JACKA >>>

Środki dla Jacka zostaną przekazane bezpośrednio do współpracującej z nami Fundacji Zostaw Swój Ślad, która dopilnuje odpowiedniego przekazania środków na pomoc dla Jacka.

Cel sportowy

Nowotwory złośliwe piersi to najczęstsze nowotwory występujące na świecie. Są też główną przyczyną śmierci wśród wszystkich chorób onkologicznych.

Szacuje się, że na świecie co roku, na raka piersi zapada 1,7 mln kobiet. Ponad 500 tys. osób umiera z tego powodu.

W ramach symbolicznego łączenia działań międzynarodowych na rzecz pacjentów onkologicznych i nie tylko, chcemy pokonać symboliczną odległość 

równą promieniowi Ziemi –  promyk nadziei  6 371 km

Co jest też niemal dwukrotnością naszego rekordu sprzed roku.

Jak dołączyć do naszej inicjatywy?

W dniach 20- 22 października każdy, na całym świecie, może dołączyć do wspólnej aktywności. Gdziekolwiek jest i jakkolwiek chce pokonywać odległość bez użycia silnika lub napędu. Każdy z nas może dołączyć pokonaną przez siebie odległość do wspólnej puli przebytych mil lub kilometrów.

I równocześnie zadbać o swoje zdrowie 🙂

Jak będziemy zliczać odległości pokonane przez uczestników?
Trzeba wejść na stronę Akcji i  podać przebytą odległość oraz załączyć zrzut/zdjęcie urządzenia na którym dokonano pomiaru zawierające datę i odległość. To wszystko 🙂

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Post navigation