Code Against Cancer

Loading Site ...

ONCOactive DAYS – razem dla pacjentów onkologicznych!

Ruch i aktywność to jedno z najważniejszych narzędzi w walce o swoje zdrowie, które jest w pełni w naszych rękach! To jak i ile się ruszamy zależy od nas. I to jest dobra wiadomość 🙂

15-16 października w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi organizujemy ONCOactive DAYS czyli dni aktywności na świeżym powietrzu, do których zapraszamy pracowników Ardigen z całego świata ich rodziny, przyjaciół, naszych partnerów oraz przedstawicieli służby zdrowia.  Będą z nami lekarze onkolodzy, zespoły medyczne szpitali onkologicznych, a także pacjenci.

Zapraszamy też Ciebie i Twoich bliskich. Każdy rodzaj ruchu jest dopuszczalny a dzięki aplikacji strava możesz go pokonać gdziekolwiek jesteś. Kilometry zbieramy od godziny 00.01 w sobotę 15 października do północy w niedzielę 16 października – mamy więc 48 godzin na pokonanie 1666 kilometrów.

Nasz cel to właśnie 1666 kilometrów pokonanych w dowolny sposób (oczywiście bez użycia pojazdów silnikowych) w ciagu tych dwóch dni. Dlaczego tyle?

1666 – tyle ludzi statystycznie, każdego miesiąca w Polsce, zachoruje na nowotwór piersi. Chcemy symbolicznie podarować każdej i każdemu z nich nasz kilometr aktywności i wsparcia.

Jeśli tego dokonamy Ardigen zakupi specjalistyczny fotel do chemoterapii oraz inny sprzęt potrzebny pacjentom Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, którzy leczą się na Dziennym Oddziale Chemioterapii Onkologicznej.

Aby dołączyć do naszego wspólnego zbierania kilometrów, należy pobrać na swój telefon bezpieczną aplikację Strava w darmowej wersji i dołączyć do klubu CODE AGAINST CANCER gdzie jest określony wspólny challenge: ONCOactive DAYS.

Tutaj jest link do naszego klubu Code Against Cancer w aplikacji strava >>>

Jeżeli używasz innej aplikacji liczącej dystans także możesz jej używać, a następie wprowadzić wynik ze zdjęciem pokonanego dystansu w Twojej aplikacji. Tu jest formularz w którym możesz dodawać swoje kilometry do wspólnej puli >>>>

W sobotę 15 października o 14.00, kto będzie miał chęć i możliwość, może też spotkać się z nami fizycznie w Lasku Wolskim na polanie Wincentego Wobra, gdzie jest specjalne miejsce na ognisko. Będziemy razem świętować przy grillu i wspólnie zbierać brakujące kilometry w największym kompleksie leśnym w Krakowie. Rodziny w dziećmi mogą zbierać kilometry np zwiedzając krakowskie ZOO 🙂

Każdy z nas może dołączyć w sposób jaki lubi i gdziekolwiek jest. Każdy kilometr ma znaczenie dla naszego zdrowia i pacjentów, którym chcemy pomóc.

Post navigation